Článek

Radek Novák počtvrté v řadě vítězem seriálu VC. Letos s GP 1,280!


Publikoval Administrator 2.04. 2024 18:18:44
Kategorie : Klub Český trojband

Letos ze šesti turnajů seriálu Velkých cen 4 vyhrál, jedenkrát byl třetí a jeden nehrál. Suverénně tak Radek Novák počtvrté v řadě vítězí v celkovém pořadí seriálu Velkých cen v trojbandu na velkém stole. V konečném pořadí, ve kterém se škrtá nejhorší výsledek, získal Radek 186 bodů. Ve finále 6. turnaje, který se odehrál na Kladně, byl ve 12. konfrontaci Marcel Dirn neblíže první výhře nad Radkem. Zápas hraný do 35-ti bodů skončil na 31 náběhů remízou. V rozstřelu se radoval Radek po výhře 3:2. Radek celé sérii kraloval o třídu. Z posledního turnaje zahrál generální průměr 1,230. Z celé soutěže, svých pěti účastí na turnajích, zahrál Radek skvělý generální průměr 1,280! Vůbec nejlepší kdy kdo v tomto seriálu u nás zahrál. V celkovém pořadí letošního seriálu druhý Marcel na Radka ztratil propastných 43 bodů.Celkem 27 hráčů se ve velikonočním čase zúčastnilo letošního závěrečného turnaje seriálu Velkých cen v trojbandu na velkém stole. Stejně jako v loňské sezoně, tak i letos se poslední turnaj odehrál v Billiard clubu Kladno. Hrálo se na třech nově potažených stolech Gabriels. Turnaj byl třídenní. Začal v pátek dopoledne před-před kvalifikační fází. V ní se odehrály dvě skupiny a postup si zajistil ostravský Antonín Líška mladší, Vladislav Budín a Jan Kafka. Do před kvalifikace již byly nasazeni favorité turnaje. Jan Aleš si v domácím prostředí poradil s ostravskými soupeři Líškou a Dunajem a do kvalifikace postoupil jako jednička s GP 0,930. Jako dvojka postoupil Rudolf Bílek a to ze skupiny B s GP 0,717. V těsném závěsu s GP 0,714 jej následoval Milan Ettel. Skupinu A vyhrál Jan Kafka. Jako šťastný poražený postoupil Líška mladší. A to o tři kvarty na úkor svého klubového kolegy Kokyho. 

Závěrečná kvalifikační fáze znovu přinesla postup Aleše a Ettela. Aleš se ve skupině A znovu střetnul s Líškou mladším. Tentokrát karamboly a náběhy zaměnil a zahrál 25 na 20. Postup z prvního místa s GP 1,111 Honza stvrdil výhrou nad Janem Vitoušem 25:12 na 25. Milan nenašel přemožitele ve skupině C. Brněnského Jaroše porazil 25:14 na 21. O druhém vítězství nad domácím Vášou rozhodl až ve vyrovnávacím náběhu. Za stavu 24:24 zahrál poslední 25. bod. Ze skupiny B jasně postoupil ostravský Masár a to po výhrách nad Stehlíkem a Kafkou. Skupinu D vyhrál ostravský Kim. Ten si poradil se žižkovskými soupeři Truksou a Bílkem. Z kvalifikace postupují i tři hráči z druhých míst. Postup na dva body a průměr si zajistili Vitouš, Váša a Truksa. Prvním nepostupujícím byl Kafka.Sedm kvalifikantů se tak probojovalo k pěti hráčům nasazeným do hlavní soutěže. Ve skupině A nasazená jednička Radek Novák si snadno poradil se soupeři Truksou a Kimem. Zápasy do třiceti bodů dohrál ve 26. náběhu a do KO fáze postoupil jako nasazená dvojka. Z druhého místa postoupil žižkovský Truksa, který Kimovi oplatil porážku z kvalifikace. Ota dohrál zápas ve 28. náběhu. Kim měl na svém kontě pouze 11 bodů. Ve skupině B bojoval Marek Váša o nominaci na MČR. Měl otevřené obě varianty a to jak průměrově, tak dle konečného umístění v seriálu Velkých cen. Ale obě varianty se mu po výkonu v hlavní soutěži zkomplikovaly. V prvním zápase s Milanem Ettelem zahrál v posledním 35. náběhu za nepříznivého stavu 17:20 sérii 4. Milan ale z dohrávky zahrál dva body a zvítězil. Ve druhém zápase skupiny byl k vidění taktéž vyrovnaný zápas. Milan coby vítěz skupiny hrál s Marcelem Dirnem. Marcel za stavu 26:25 dohrál čtyřmi body. Milan udělal z dohrávky body dva. Marek Váša tak potřeboval nutně porazit Marcela a to navíc na slušný průměr. Markovi se ale nedařilo, s Marcelem prohrál 30:18 na 29 a turnaj pro něj skončil. 

Ve stejný moment zápasu hráli o postup mezi osm nejlepších Markovi největší soupeři v boji o TOP 6 v konečném seriálu Velkých cen, která zaručuje přímou nominaci na MČR. Standa Masár po remíze s Jirkou Přečkem z boje vypadl. Oba prohráli se svým klubovým kolegou Gazdošem. Jirka ale zahrál s Ivošem lepší průměr než Standa a tak mu k postupu remíza na vyšší průměr stačila. Ve skupině C ale Jan Vitouš v přímém zápase o postup porazil Vladimíra Starečka 21:12. Skupinu vyhrál Jan Aleš a to po výhrách 30:27 na 28 nad Vitoušem a 30:16 na 22 nad Starečkem. Průměr 1,200 byl z hlavní soutěže nejvyšší a Honza postoupil jako jednička. 

Marek Váša zakončil tedy svůj bodový součet v seriálu na 94 bodech a GP 0,768. Jan Vitouš postupem mezi osm nejlepších srovnal na 94 bodů, průměrově na tom byl o kapku hůře. Pokud by ale v celkovém pořadí posledního turnaje skončil na 6. a lepším místě, bodově by se před Marka dostal. Honza Vitouš sehrál čtvrtfinále proti favoritu turnaje Radku Novákovi. Radek v dosavadních 25-ti zápasech letošního seriálu Velkých cen našel přemožitele jen ve čtyřech případech. No a právě jedenkrát se to povedlo Honzovi Vitoušovi a to v hlavní soutěži ve Dvoře Králové, kdy zvítězil 30:25 na 22 náběhů.  Zápas to byl i tentokrát velmi zajímavý. Radek otočil ze stavu 12:9 na 12:18. Honza ale v 16. náběhu vytáhl zdaleka nejvyšší sérii turnaje. Zahrál 10 a ujal se vedení 22:18. Radkovi se ale náramně povedl závěr. Ihned reagoval pěti. Honza nula. Radek jeden. Honza nula. Radek dohrává v 18. náběhu šesti karamboly. Honza se ale vlivem dobrého čtvrtfinálového výkonu dostal na konečné 5. místo a připsal si tak 20 bodů do celkového pořadí. V součtu tak seriál zakončil s 95-ti body a o bod se dostal před Marka na 6. místo v celkovém pořadí.

Druhým kladenským postupujícím se stal Jan Aleš. Ten jasně porazil Jiřího Přečka 30:17 na 29 náběhů. Výkon ve čtvrtfinále si za rámeček nedá Ota Truksa. V souboji klubových kolegů prohrál s Marcelem Dirnem na náběhy 25:8.

Největší drama se tak odehrálo v zápase mezi Gazdošem a Ettelem. Milan zahrál za vyrovnaného stavu 16:17 sérii 6. Ivoš pomalu dotahoval. Ve 30. náběhu byl stav 22:25. Zápas ale dokázal jako první dohrát. Ve 31. náběhu zahrál 5, v náběhu následujícím dohrál třemi. Na Milana tak čekal složitý úkol a to pěti body zremizovat. A to se bez větších obtíží povedlo. V rozstřelu situaci Milanovi ulehčil Ivoš a to když nedal zahajovací strk. Milan tak zápas dokonale otočil. V semifinále se proti sobě postavili Aleš s Dirnem a Novák s Ettelem.

Aleš hrál velmi dobrý turnaj. A i začátek zápasu s Dirnem se mu povedl. Na 13 náběhů měl 19 bodů a vedl o 6. Co ale přišlo posléze, na to byl Honza nejraději zapomněl. Šesti body ve zbývajících 25-ti nábězích doslova vybídl Dirna k postupu do finále. 

Z druhého semifinále za postupem jasně kráčel Radek Novák. Vedl již o 16 bodů. Milan ztrátu lehce korigoval až v závěru zápasu. Radek zvítězil 35:24 na 29 náběhů.Průběh finálového zápasu vypadal z Radkova pohledu stejně jako toho semifinálového. Radek vedl 16:5, 19:10. Po pauze ale zahrál Radek za deset náběhů pouze čtyři body, čehož Marcel dokonale využil a ujal se v zápase prvně vedení 23:24. Ve 26. náběhu se mu dokonce povedlo vedení navýšit na rozdíl čtyř bodů a to díky sérii 6. Radek ale kontroval sériemi 4 a 2. Ve 30. náběhu se Marcel propracoval k prvnímu mečbolu. Nepříjemnou pozici ale o kousíček nedal. Radek toho dokonale využil a zápas dvěma body dohrál. Marcel poslal bez obtíží zápas do prodloužení. 

Radkovi se povedlo zahrát tři body. Marcel trefil zahajovací strk. Postavila se mu nepříjemná pozice, kdy před červenou hledal dlouhý mantinel. Parádně trefil. Při třetím strku musel hrát strk krátký-dlouhý-krátký. Marcel ale o dvě koule minul a tak ani na dvanáctý pokus Radka nedokázal porazit. Radek tak výhrou na závěrečném turnaji stvrdil svoji dominanci nejenom této ale i předešlých tří sezon. Z posledních čtyř ročníků této soutěže odehrál Radek 20 turnajů. 11x se stal vítězem, 3x odešel z finále poražený, 4x se do finále neprobojoval ze semifinále a 2x do semifinále nepostoupil. 

Progres Radek zaznamenal v podobě generálního průměru. V sezoně 19/20 zahrál ze čtyř turnajů GP 1,133. V sezoně 21/22 byl GP dost podobný - z pěti turnajů 1,113. V loňské sezoně zahrál taktéž z pěti turnajů GP 1,242. A letos, kdy ze stejných pěti turnajů jako loni odehrál o 140 kvart více, zahrál GP 1,280. 11 náběhů ho dělilo od hranice GP 1,300+.Celkové pořadí seriálu po škrtnutí nejhoršího výsledku vypadá následovně:

1. Novák 186 bodů

2. Dirn 143 bodů

3. Gazdoš 132 bodů

4. Přeček 114 bodů

5. Stareček V. 113 bodůZávěrečným turnajem domácí sezony trojbandu na velkém stole je 38. republikový šampionát. Pořadatelem je klub BC Havířov a hraje se v termínu 12. až 14. dubna. Obhájcem titulu je Radovan Hájek.Velké poděkování za organizaci 6. turnaje Velké ceny patří členům kladenského klubu.Konečné pořadí turnaje

Konečné pořadí seriálu Velkých cenFotogalerie

VideogalerieV průběhu turnaje byla vyhlášena dlouhodobá soutěž 1. ligy v trojbandu čtyřčlenných družstev. 

Z 1. místa se radoval Žižkov C, 2. místo obsadilo Kladno B, 3. místo Ostrava C.

Předána byla také trofej za 3. místo v Extralize trojbandu čtyřčlenných družstev, kterou senzačně získal B tým Sokol Žižkov. 

   Twitter
Youtube
Následující zápasy
Kalendář utkání
<<Červen 2024>>
Po Út St Čt So Ne
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
DNES
Kompletní kalendář
Komentáře k zápasům
13. 4. 2024 11 hod.
Ústí n/L C vs. Žižkov C
publikoval Martin Daněk

06. 4. 2024 11 hod.
Žižkov D vs. Ústí n/L E
publikoval Martin Daněk

02. 4. 2024 17 hod.
Žižkov 3B MS vs. TJ Sokol Plzeň 3B MS
publikoval Administrator

30. 3. 2024 13 hod.
Žižkov C vs. 1.KK Chomutov
publikoval Administrator

Rozpis soudcování
Profily hráčů
Nejnovější videa
Sponzoři
Vyhledávání
Anketa
Kde hrajete karambol Vy?
V závodní herně, Ve veřejné herně, V hospodě, Nikde